Описание
Ось ми i дочекалися!!!
Почнемо нашу невеличку iсторiю про заснування Гурту «ДИКТАНТ», на той час вокально-iнструментальний ансамбль (ВІА). Хоча насправді істроія ця не така коротка, як здається на перший погляд. Вона оповита легендами та переказами…які з плином часу змінювались та доповнювались. Але об’єднує їх єдине – початок заснування гурту. Отже…
Перенесемось ми приблизно в 70-тi роки, а саме в 1978 рiк. Отже, Гореницька середня школа придбала для учнiв старших класів музичні інструменти - двi гитари i ударну установку. Тут все i почалося! Троє учнiв 8-го класу Толiк Мороз, Вiтя Волинець, i Микола Мороз вирiшили спробувати своi можливостi в якостi музикантiв .На той час придбання такої апаратури вважалося «великим скарбом» ))) . Але все ж таки хлопцi вирiшили спробувати… Спочатку виходило, як завжди не зовсiм ,але досвід занять деяких з друзiв по класу баяна дали про себе знати!) «З миру по нитцi i голому сорочка», так i вони все самостiйно i впевненні в своїх силах, по тихеньку продовжували старанну роботу. I в них почало виходити. 2 колонки по 20 ват i несамовитий пiдсилювач звуку ЗУ-20, на той час було для школярiв їх першою гучномовною сценою. Грали вони на шкiльних вечорах, конкурсах, концертах музику, яка в ті роки вважалась достатньо примітивною!))))
Йшли роки…Наші музиканти закінчили школу. Деякі з них вступили до вищих навчальних закладiв, деякі до технiчних училищ, але не дивлячись на це, нашi музиканти йшли «нога в ногу» з часом сучасної музичної діяльності. Вони не залишали сумлiнної працi над розпочатим.
З кожним роком, як у будь якому iншому гуртi змiнювалися i назви, i cклади музикантiв.
Хто вмiв голосно спiвати, хто на соло гітарi давав драйву, а хто i на барабанах))). В ті роки у Гореничах iснували 3 гурти (ВIА) а саме: «Шкiльний ансамбль», «Кулiнарiя», i звicно ж «Диктант» (на тойчас «Агресор»))).
Однi грали на шкiльних вечорах, iншi на весiллях (халтурах), а хто й долав сцену у конкурсах на район i область.
В житті будь-якого юнака наступає період, коли потрібно йти до лав армії («Отдать Долг Родине и послужить на благо Отечества»). Хоча служба й «покосила» нашi ряди, гурти все одно iснували, однi учасники замiнювали інших. Життя йшло своїм чередом. В 1985 роцi в складi ВIА «Диктант» закріплюється основний сильний склад, а саме:
-Мороз Анатолiй - соло гiтара, вокал
-Радченко Сергiй - ритм гiтара, вокал
-Доброва Антонiна - клавiшнi , вокал
-Мороз Микола - бас гiтара, вокал
-Мельнiченко Олександр – ударні (Китаєць). Склад цього гурту був сильнiшим як вокально, музично, так i звуковими ефектами). Несамовита п'ятiрка займала переможнi мiсця як в районі , так i на області. У буденному своєму житті вони жили тим ,що працювали на підприємствах. Вихiднi, особливо з п'ятницi розпочинали вечiр вiдпочинку у фойє Гореницького клубу. Субота (халтурою) - десь на весiллi, проводах до армії i закiнчували у недiлю пiсля 16-ї вечора.)))
Роки йшли, на змiну живим колективам прийшли касетнi програвачi. В період «лихих» 90-х iснування гурту припиняеться на довгий час...
Але… де б ти не був, що не робив би, в душi ти залишаєшся музикантом. Як говорив Л. Биков у вiдомому фiльмi "В бой идут одни старики"----- «Все приходящее и уходящее, а музыка вечная». Ось i нашi, вже не молодi юнаки, а досвідченні «сiдоволосi» чоловiки вирiшили дати друге життя "ДИКТАНТУ" .
І ця iсторiя вже продовжуеться в 2011 роцi. Вони вже самостійно придбали гiтари, барабани, клавiші, - сіли, спробували, «поплювались», покурили - не завжди з першого разу виходило як хотiлось, але «затяжні» репетицii все розставили по своїх мiсцях ... Маемо тепер в рiдному селi популярний в будь-які роки гучномовний ВIА «ДИКТАНТ» .